نویسنده: منصور واحد // پنجشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت 12:45
رهایی یافتن از حمله گرگ

راه های رهایی یافتن از حمله گرگ ها

درباره گرگ ها، این حیوانات بی رحم و درنده و حمله شان به انسان ها فیلم ها و داستان های بسیاری موجود است. رهایی یافتن از حمله آن ها به خصوص اگر به شکل گروهی باشد کار بسیار دشواری است. در این مطلب می خواهیم با راه های جان سالم به در بردن از حمله گله گرگ ها آشنا شویم.

 

احتمالاً عبارت “گرگ و میش” برای شما آشناست. این اصطلاح به موقعی از شبانه روز گفته می شود که خورشید رو به غروب است و هوا نه روشن است و نه کاملا تاریک. ممکن است در راه بازگشت به چادر خود که در وسط جنگل برپا کرده اید ناگهان متوجه برق یک جفت چشم و صدای دندان قروچه حیوانی درنده شوید … بله ! گرگ. اما وقتی بفهمید با گروهی از گرگ ها مواجه اید مشکل چندین برابر می شود. یکی از مربیان گرگ ها، اُلیور استار، می گوید: گرگ ها گروهی شکار می کنند و معمولا مناطق وسیع بدون سکنه را قلمرو خود قرار می دهند.

 

از سوی دیگر گرگ ها بیشتر جذب طعمه های در حال گریز می شوند و از این رو به آن ها “شکارچیان تعقیب کننده” گفته می شود. پس یکی از نکات مهم در مواجه با گله گرگ ها ندویدن و فرار نکردن است چون بدون شک شما را تعقیب خواهند کرد. اگر از سرجای خود تکان نخورید و خوش شانس هم باشید، معمولا این حیوانات درنده از حمله به شما صرف نظر می کنند. اما درصورتی که با وجود تکان نخوردن گرگ هم عقب نشینی نکرد به چند راهکاری که الیور استار به آن ها اشاره کرده توجه کنید: 

 

 به چشم های گرگ خیره نشوید. گرگ ها داشتن ارتباط چشمی را دعوت به مبارزه می پندارند.

هرگز به گرگ پشت نکنید چرا که این کار او را تحریک کرده و تمایلش به حمله را افزایش می دهد.

دستهایتان را بالا ببرید تا بزرگ تر دیده شوید. بالا بردن پیراهن یا ژاکتتان هم می تواند تاثیرگذار باشد.

با صدای بلند رو به او فریاد بکشید. 

چوب و سنگ های اطرافتان را با تمام قدرت به سمت گرگ پرتاب کنید و همچنان فریاد بزنید. البته مواظب باشید غافلگیرتان نکند.

بعد از اتمام تمامی موارد گفته شده به آرامی رو به عقب حرکت کنید. افتادن روی زمین و سرخوردن محرک گرگ ها برای حمله است. جالب اینجاست که خود استار هم یکبار مورد حمله گرگ واقع شده است. با وجود اینکه از این حمله نجات یافت اما دچار جراحات سخت و بسیاری شد و اگر یکی از همکارانش به کمکش نمی رسید احتمالاً از بین می رفت. الیور در ادامه اضافه می کند:

اگر گله گرگ ها به شما حمله کرد، عملاً کار زیادی از شما ساخته نیست.

 

خبر خوب این که به ندرت انسان با گرگ مواجه می شود و در موارد خیلی نادرتر به انسان حمله می کند. جز هنگامی که در وسط جایی نامعلوم آن هم در مواقع گرگ و میش باشید. این مربی گرگ ها در پایان با اذعان به اینکه آن حمله مرگبار به دلیل دانش ناکافی و تجربه کم وی درباره گرگ ها قبل از حرفه حال حاضرش بوده است، تاکید کرد: گرگ ها در مواجه با انسان ریسک نمی کنند و فقط اگر خیلی گرسنه باشند حمله خواهند کرد. بنابراین در انتخاب مکان اردوگاه های تفریحی تان دقت کنید.

 

منبع: روزیاتو  

تگ ها