نویسنده: منصور واحد // دوشنبه ۰۹ اسفند ۹۵ ساعت ۱۹:۴۴
شباهت گرگ به انسان

شباهت گرگ ها به انسان ها

     روش زندگی گرگها چگونه است؟ تغذیه و خواب این حیوانات به چه صورت است ؟ قصد داریم بعضی از شباهت ها و  خصوصیات زندگی گرگ ها را در این قسمت مطرح کنیم.

زندگی چه افرادی مثل گرگ ها است؟

     معمولاً افراد شجاع و نترس اخلاقی مثل گرگ ها دارند. گرگ در حیات وحش همیشه نماد بی باکی وشجاعت است که در همه شرایط آمادگی  شکار دارد. گرگ‌ها غالباً به طور دسته جمعی زندگی می‌کنند و به همبن صورت هم شکار می کنند. از دیدگاه کرونوتایپ کسانی در گروه گرگ‌ها قرار می‌گیرند، که  به‌آسانی در شب‌ها بیدار مانده و تا ساعات نیمه‌شب، به خواب نیاز ندارند. این افراد معمولا در ساعات ابتدایی پس از بیدار شدن در صبح،علاقه ای به خوردن صبحانه ندارند و اکثراً تمایل دارند  که دوباره بخوابند. 

     با این شرایط  بعد از  تاریک شدن هوا اشتهای آن ها افزایش پیدا می کند و تمایل دارند که غذای بیشتری بخورند. طبق نظر دکتر بروس (متخصص خواب)، گرگ‌ها اغلب افراد ریسک‌پذیری هستند و سه ویژگی مهم آنها هم ادراک شهودی، خلاقیت و احساسی بودن است. اغلب آن ها در حوزه های هنر، پزشکی یا تکنولوژی به فعالیت می‌پردازند. توصیه دکتر بروس به افرادی که از لحاظ کرونوتایپ در دسته گرگ‌ها قرار می‌گیرند این است که صبح‌ها دو ساعت متفاوت را برای بیدار شدن تنظیم کنند تا خواب نمانند! همچنین، بهتر است که این افراد تا ساعت ۶ بعد از ظهر همه کارهای مهم را انجام داده باشند و زمان شام خوردن آنان دیرتر از دیگران باشد.  

منبع: روزنامه جام جم

تگ ها