نویسنده: منصور واحد // چهارشنبه ۱۱ اسفند ۹۵ ساعت ۲۳:۵۳
خواص ویژه موز قرمز

فواید منحصر به فرد موز قرمز

     ممکن است شما درباره خواص موز قرمز آگاهی نداشته باشید و یا حتی تا به امروز اسم آن را نشنیده باشید؛ اما بهتر است امروزه این میوه را جزئی از سبد خوراکی خانوده قرار دهید. موز زرد نوعی میوه پرخاصیت و خوش طعم است اما نکته قابل توجه این است که خواص موز قرمز خیلی بیشتر از موز زرد است.

     طعم موز زرد شیرین و منبعی غنی از پتاسیم است درحالیکه موز قرمز عطر و طعم خاص و ترکیبی با طعم تمشک دارد. تُری تدرو، کارشناس تغذیه، بیان می کند که خواص موز قرمز از موز زرد بیشتر است و چون حاوی قند و کالری زیادی است  طعم شیرین تری دارد. وی اشاره می کند: «موز قرمز تقریباً ۳۰ کالری و ۸ گرم قند بیشتر نسبت به موز زرد با اندازه مشابه دارد.» موز قرمز نوعی میوه ی کمیاب است که معمولاً می توان آن را در شرق آفریقا، آسیا، آمریکای جنوبی و امارات یافت  و بیش از موز زرد، حاوی ویتامین C و پتاسیم است.

خواص موز قرمز:

     بهبود سیستم ایمنی بدن: موز قرمز حاوی ویتامین C فراوانی است که برای سلامت ایمنی بدن خیلی مهم است. ویتامین C عامل تحریک تولید لمفوسیت ها می باشد. لمفوسیت ها سلول های سفید رنگ خون هستند که پاتوژن های مهاجم مانند باکتری ها را مورد حمله قرار داده، سلول های سرطانی یا عفونی شده را از بین برده، وبه تنظیم سیستم ایمنی پرداخته و آنتی بادی می سازند. وظیفه این ویتامین به عنوان یک آنتی اکسیدان، حفاظت از سلول های سفید خون در برابر مواد شیمیایی رها شده برای نابودی پاتوژن ها است.در یک موز قرمز ۹۹ گرمی  ۱۵ درصد از مقدار مجاز ویتامین C تامین می شود.

     کمک به سلامت قلب: موز قرمز مثل موز زرد حاوی مقدار زیادی پتاسیم است. در یک موز متوسط  ۴۰۰ میلی گرم پتاسیم وجود دارد که ۱۱ درصد از میزان مجاز روزانه آن را تامین می کند. انجمن قلب آمریکا به استفاده از مواد خوراکی با میزان پتاسیم بیشتر برای بهبود  کاهش فشار خون توصیه می کند. این ماده غذایی با تاثیرات منفی سدیم مقابله کرده و از کاهش فشارخون که ویژگی خطرناک و اصلی بیماری قلبی محسوب می شود پیشگیری می کند. البته  رژیم غذایی سرشار از پتاسیم برای بعضی بیماران، به خصوص بیماران با سابقه بیماری کلیوی، خطرناک است. پس این دسته از افراد باید با پزشک معالج خود مشورت کنند.

     بهبود سلامت چشم و پوست: در موز قرمز مقدار کافی بتاکاروتن، رنگدانه نارنجی-قرمز که درمیوه ها موجود است یافت می شود. بدن انسان عمل تبدیل بتاکاروتن به ویتامین A را انجام می دهد که برای حفظ سلامت پوست، غشاهای مخاطی، سیستم ایمنی و سلامت چشم و بینایی ضرورت دارد.

     افزایش سهولت هضم: این میوه حاوی مقدار زیادی فیبر بوده که قادر به تسکین  مشکلات هضم مانند یبوست می باشد. ازنظر تدرو، این میوه همچنین یک پروبیوتیک هست که باعث هضم بهتر غذا و سلامت روده می شود. چون سوخت لازم برای این میکروارگانیزم ها را فراهم می کند.

     ترک سیگار: موز قرمز به خاطر محتوای پتاسیم و منیزیم، روند ترک سیگار را راحت تر می کند.از بازگشت نیکوتین جلوگیری کرده و باعث کاهش تمایل به سیگار کشیدن می شود.

منبع:  روزنامه جام جم

تگ ها