نویسنده: منصور واحد // سه شنبه ۲۹ فروردین ۹۶ ساعت 21:00
پیشگیری از دیابت با شکلات داغ

پیشگیری از دیابت با نوشیدن شکلات داغ پیش از خواب

شکلات و کاکائوها از جمله محبوب ترین خوراکی هایی هستند که نه تنها کودکان به آن ها علاقه دارند بلکه افراد با سنین بالاتر هم از خوردن آن لذت می برند. در این جا می خواهیم به طرفداران خوردن این خوراکی ها خبر خوشحال کننده ای بدهیم. برخلاف تمام باورهای اشتباهی که درمورد شکلات داغ وجوددارد، نتایج مطالعات جدید حاکی از این است که یک فنجان شکلات داغ قبل از خواب می تواند باعث پیشگیری از خطر ابتلا به دیابت شود.

 

در تحقیقات جدید هنگامی که موشهایی که رژیم پرچربی داشتند پودر کاکائو استفاده کردند با التهاب کمتری مواجه شدند. رژیم پرچربی خود عاملی برای ابتلا به دیابت نوع 2 به شمار می رود. پژوهشگران که نتایج تحقیقات آنها که در مجله اروپایی تغذیه انتشار پیدا کرده معتقدند این نتایج می تواند برای انسان نیز کاربرد داشته باشد.

 

شکلات تلخ که مزه آن بیش تر است دارای مواد شیمیایی است که جریان خون را با گشاد کردن رگهای خونی بیشتر می کند. تحقیقات مختلف تا حال این نوع شکلات را به فواید سلامتی بسیاری نسبت داده اند. در این پژوهش به موشها معادل 10 قاشق غذاخوری پودر کاکائو یا چهار تا پنج فنجان کاکائو داغ در مدت یک دوره 10 هفته ای داده شد.

 

جاشوا لامبرت از دانشگاه پنسیلوانیا به عنوان عضوی از این گروه تحقیقاتی، اظهار داشت: آنچه باعث شگفتی من می شود وسعت این تغییر است. در این تحقیقات وزن بدن موشها طبق آنچه که انتظار می رفت افزایش پیدا نکرد اما کاهش چشمگیر التهاب کبد چرب مشخص بود. چندین شاخص التهاب که باعث ابتلا به دیابت نوع 2 است در موشهایی که کاکائو استفاده کردند بسیار پایین بود و این میزان کم حتی در رابطه با گروه کنترل که از غذای کم چربی استفاده می کردند نیز قابل توجه بود.

    

پودر کاکائو همچنین باعث کاهش یک سومی میزان چربی های مضر کبد که تریگلیسرید نیز نام دارد می شود. اگر میزان این چربی با افزایش روبه رو شود، از علائم بیماری کبد چرب است که با التهاب و دیابت نیز ارتباط دارد. دلیل اصلی بروز کبد چرب مبهم است اما تعدادی از اختلالات بالینی معین به عنوان دلایل زمینه‌ ای شناسایی شده‌اند. هفتاد درصد بیماران به کبد چرب چاق ابتلا دارند. دیابت و میزان بالای چربی‌های خون نیز از علل زمینه‌ ای آن است. عوامل مختلفی که موجب تغییر متابولیسم در بدن می‌شوند شامل کاهش ناگهانی وزن، سوء تغذیه، تغذیه وریدی، گرسنگی بلند مدت نیز ممکن است منجر به کبد چرب شوند.

    

لومبارت همچنین اشاره کرد که کاهش وزن جزئی در موشهایی که پودر کاکائو مصرف کرده بودند دیده شد. کاکائو بیش از دو هزار سال در علم پزشکی استفاده شده است. تمدنهای مایا و آزتک معتقدند که کاکائو می تواند بیماریهایی مانند تب، درد قلب و مشکلات روده را تسکین دهد.

 

منبع: برنا

تگ ها