نویسنده: منصور واحد // سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۶ ساعت 15:00
اینترنت پرسرعت

جدیدترین تکنولوژی اینترنت پرسرعت موبایل

     بعدازاینکه پهنای باند در سازمان زیر ساخت کشور افزایش یافت. برای اولین بار با هماهنگی و دستور وزیر ارتباطات برای افزایش سرعت اینترنت در کشور، اینترنت پرسرعت موبایل مبتنی بر فناوری LTE  توسط اپراتور همراه اول آزمایش شد و سرعت 650 مگا بایت در ثانیه برای اولین بار در کشور ثبت شد.

     به گزارش خبرنگار مهر، در مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات LWA که نسل جدیدی از تکنولوژی بهره گیری همزمان از ارتباطات نسل چهارم موبایل (LTE) و اینترنت پرسرعت بیسیم (وای فای) است، توسط اپراتور همراه اول تست شد. این تکنولوژی که در مناطقی که دارای کمبود فضای فرکانسی هستند قابل استفاده خواهد بود و ۵ برابر سرعت دانلود اطلاعات را نسبت به تکنولوژی LTE خواهد داشت و پیش بینی می شود که حداقل سرعت آن ۷۰۰ مگابیت و حداکثر تا یک گیگابیت در ثانیه باشد.

     این فناوری در راستای رسیدن به نسل پنجم تلفن همراه در دنیا مرسوم شده است. در این تست، سرعت دانلود اطلاعات از طریق این فناوری موبایلی ۶۵۰ مگابیت در ثانیه بود. این پروژه هم اکنون توسط شرکت مخابرات در حال تست در ۲۵ هزار نقطه دسترسی مخابراتی کشور است که بر روی ۱۱ نوع گوشی موبایل قابل پشتیبانی خواهد بود.

منبع:مهر

تگ ها