نویسنده: منصور واحد // دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۶ ساعت 09:00
گوش دادن به موسیقی شاد

درمان افسردگی با گوش دادن به موسیقی شاد

برای داشتن حس شادی روش های ساده ای وجود دارد. گوش کردن به موسیقی یکی از این روشهاست که افراد مبتلا به افسردگی را می توان با آن درمان کرد. توصیه می کنیم مبتلایان به افسردگی با دنیای موسیقی شاد آشتی کنند و روح و روان خود را دگرگون کنند. آیا شما هم احساس افسردگی می‌کنید؟! اگر این‌طور است، هرچه سریع‌تر به موسیقی‌های شاد و پُر از هیجان گوش بدهید تا خلق‌وخوی خودتان را تقویت کنید!

 

براساس گزارش منتشرشده در Journal of Positive Psychology، گوش دادن به موسیقی‌های شاد با هدف شادتر شدن، به‌مدت ۲ هفته، می‌ تواند احساس شادی را در افراد افزایش بدهد. با این‌حال، متخصصان هنوز هم به افراد مبتلا به افسردگی یا افسردگی ماژور (MDD) توصیه می‌ کنند که در کنار موسیقی‌درمانی، ‌حتما به پزشک مراجعه کنند.

 

دکتر کِن شلدون، استاد دانشگاه روان‌ شناسی در دانشگاه میسوری، یکی از محققانی است که فعالیت‌ های زیادی در زمینه شادی و موسیقی انجام داده است. بررسی‌های او نشان می‌دهند که گوش دادن به موسیقی‌ های شاد، زمانی به بهبودی خلق‌و خو در افراد مبتلا به افسردگی منجر می‌ شود که فرد مبتلا به بیماری حتما با هدف به‌دست آوردن شادی به موسیقی شاد گوش داده باشد.

 

اگرچه مطالعات علمی نشان نمی‌ دهند که موسیقی چطور مستقیما باعث افزایش احساس شادی در افراد می‌ شود،‌ اما دکتر شلدون می‌گوید: فرضیه ما این است که هارمونی‌ های همخوان، موسیقی‌ های شاد یا سریع، و موسیقی‌ های دارای ملودی‌ های خاطره‌انگیز، با ترانه‌ ها یا پیام‌ های جذاب، باعث بهبودی در خلق‌و خوی افراد و افزایش احساس شادی در آن‌ ها می‌ شوند.

 

منبع: everydayhealth    

 

 

تگ ها