نویسنده: منصور واحد // یکشنبه ۰۷ خرداد ۹۶ ساعت 06:10
تجربه مرگ با هدست واقعیت مجازی

تجربه لحظه مرگ با فناوری واقعیت مجازی

فناوری واقعیت مجازی تکنولوژی است که به انسان این امکان را می دهد تا در بعد سوم قرار گیرد و در این بعد فضا و حس جدیدی را تجربه کند. پژوهشگران و محققان دانشگاه بارسلونا برای اولین بار توانستند با کمک  واقعیت مجازی ی شرایط مرگ را  شبیه‌سازی کنند. 

 

محققان دانشگاه بارسلونا برای اولین‌بار با استفاده از واقعیت مجازی موفق به “شبیه‌سازی شرایط مرگ شدند”.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، بسیاری از افراد حتی از فکر کردن به مرگ وحشت‌زده و از تصور اینکه یک روز باید این احساس دردناک را تجربه کنند بسیار نگران و افسرده می‌شوند.

 

محققان بر این باورند که با شبیه‌سازی شرایط مرگ و مشاهده بدن از خارج از جسم می‌توان به افراد کمک کرد که با مرگ کنار بیایند. فناوری واقعیت مجازی به فرد کمک می‌کند که با مشاهده جسم خود، حس ترس و نیستی ناشی از مرگ در وی کاهش یابد. عملکرد فناوری واقعیت مجازی در شبیه‌سازی مرگ با فریب مغز آغاز می‌شود. در این مرحله مغز انسان در شرایطی قرار می‌گیرد که احساس می‌کند بدن مجازی واقعی است و پس از آن احساس عجیب خروج از بدن در مغز ایجاد می‌شود.

 

محققان پس از آزمایش این سیستم بر روی 32 بیمار دریافتند که شبیه‌سازی مجازی بدن بیماران در فناوری واقعیت مجازی سبب شد که جسم مجازی آنها همه حرکات بدن را تقلید کند. بنابراین پس از تغییر زاویه تصویر افراد احساس خروج از بدن را تجربه ‌کردند.

 

نتیجه این آزمایش نشان داد که ترس از مرگ در گروه مورد آزمایش در مقایسه با گروه کنترل کاهش یافته است.

 

 

منبع: ایسنا 

تگ ها