نویسنده: منصور واحد // سه شنبه ۲۳ خرداد ۹۶ ساعت 11:17
روش درست کردن سرلاک خانگی

روش آماده کردن سرلاک خانگی

یکی از غذاهای مقوی و پر خاصیت برای کودکان شیرخوار که می خواهند کم کم از شیر مادر گرفته شوند، سرلاک است. خرید و تهیه سرلاک از فروشگاه ها، برای خانواده ها همیشه امکان پذیر نیست. اگر می خواهید با روش تهیه سرلاک خانگی آشنا شوید، روش ساده ای وجود دارد.  برای این کار به مواد اولیه زیر نیاز داریم تا بتوانیم سرلاک را در خانه آماده کنیم.

 

مواد لازم سرلاک 
برنج سفید: نصف فنجان  گندم یا بلغور گندم: یک چهارم فنجان جو: ۲ قاشق غذاخوری عدس:  ۲ قاشق غذاخوری بادام درختی: یک چهارم فنجان بادام هندی: یک چهارم فنجان هل:  ۲ عدد زنجبیل خشک:  ۱ قاشق چایخوری 

 

طرز تهیه سرلاک خانگی 

حبوبات و غلاتی که در مواد اولیه می بینید را به خوبی بشویید و خشک کنید. در ادامه هر یک از آنها را در دو ماهی تابه متفاوت تفت دهید و داخل آسیاب بریزید. به این مخلوط، هل و زنجبیل را نیز اضافه کنید و اجازه دهید که کاملاً پودر شود و چیزی که به دست می آید را از صافی رد کنید. 

 

روش مصرف سرلاک
در انواع پنکیک ها بجای آرد استفاده کنید.   برای تهیه فرنی، دو قاشق غذاخوری از این سرلاک را به سه چهارم فنجان آب اضافه کنید و روی حرارت قرار دهید. زمانی که قوام گرفت، کمی شکر یا خرمای له شده را برای شیرین شدن محلول به آن اضافه کنید. حتی از پوره میوه نیز می توانید استفاده کنید. به انواع سوپ به جای حبوبات یا در کنار سایر حبوبات استفاده کنید.

 

نکته های تهیه سرلاک خانگی 
این محلول سرلاک به دست امده را می توان درون بسته و در یک یخچال، به مدت چهار ماه نگهداری کرد. اضافه کردن زنجبیل باعث هضم آسان آن می شود. اما اگر کودک از زنجبیل خوشش نمی آید و آن را پس می زند، حذفش کنید.  آجیل نباید شور باشد و باید به شکل خام از آن استفاده کرد. این سرلاک را از هشت ماهگی می توانید به غذای کودک اضافه کنید. این سرلاک برای خانم های که در دوران بارداری و شیردهی هستند بسیار مفید است و موجب تقویت جنین و افزایش شیر مادر می شود. مادران عزیز، این سرلاک در واقع همان سویق کامل هست که آجیل و کمی ادویه (هل و زنجبیل) به آن اضافه کرده ایم. شما می توانید به جای حبوبات و غلات، همان آجیل و هل را به همراه زنجبیل اضافه کنید 
تگ ها