نویسنده: منصور واحد // جمعه ۱۹ خرداد ۹۶ ساعت 00:00:00
لاغر شدن با سرکه بالزامیک

لاغر شدن سریع را با سرکه بالزامیک تجربه کنید!

سرکه ها خواص زیادی دارند و در سلامتی انسان نقش مهمی را ایفا می کنند. یکی از انواع سرکه های مفید، سرکه بالزامیک است که اگر به صورت سنتی تولید شده باشد، خواص طبی و درمانی بالایی دارد. این خواص در نسخه صنعتی آن وجود ندارد. 

یکی از پژوهشگران طب سنتی به نام حیدر عظمایی در توصیف سرکه بالزامیک گفته است:

هر ۱۰۰ گرم سرکه بالزامیک ۱۷ گرم کربوهیدرات، ۲۷ میلی گرم کلسیم، ۷.۰ آهن، ۱۲ میلی گرم فسفر، ۲۳ میلی گرم سدیم دارد. این سرکه را حداکثر می توانید سه قاشق چایخوری در روز مصرف کنید. یکی از مهم ترین موارد مصرف آن هم در سالاد و همراه با روغن زیتون است.

این پژوهشگر ادامه داد:

مبتلایان به دیابت می توانند برای جذب شدن بهتر انسولین و جلوگیری از افزایش و پیشروی قند در بدن، از سرکه بالزامیک استفاده کنند.

عظمایی اضافه کرد:

این سرکه دارای خاصیت سم زدایی قوی است و ضد عفونی کننده و ضد میکروب قدرتمندی به حساب می آید. همچنین باعث تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل بیماری ها خواهد شد. مصرف آن باعث می شود که معده، اسید بیشتری ترشح کند و در نتیجه پروتئین غذا بهتر جذب شود. با سرکه بالزامیک می توانید جلوی پیر شدن سلول ها را بگیرید و در درمان بیماری های قلبی عروقی نیز از آن استفاده کنید.

حیدر عظمایی پژوهشگر طب سنتی از خواص دیگر آن گفت:

کاهش چربی های مضر مانند مانند تری گلیسیرید و کلسترول و رفع چربی کبد جزو خواص سرکه بالزامیک است. 

 

اما اثر آن در کاهش وزن، این گونه است که مصرف آن، اشتها را کم می کند و روند چربی سوزی بدن را سرعت می دهد. اگر جزو کسانی هستید که اسید معده کمی دارید، این سرکه به شما کمک می کند.

 

سرکه بالزامیک در جذب ویتامین ها و مواد معدنی مهم غذا، از جمله کلسیم و آهن نقش بالایی دارد. این سرکه برای افراد مبتلا به زخم و رفلاکس معده توصیه نشده است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

تگ ها