نویسنده: منصور واحد // سه شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت 07:00
گروه خونی

باید و نباید های تغذیه برای گروه های خونی مختلف!

خون انسان ۴ طبقه O،AB،B و A دارد که هر کدام به مثبت و منفی تبدیل میشوند.طبیعتاً هر شخصی یک گروه خونی دارد و اکثریت افراد در دنیا گروه خونی O را دارا میباشند.هر گروه خونی نیاز به تغذیه مناسب و مخصوص دارد و افراد باید بر اساس گروه خونی شان مواد غذایی را مصرف کنند تا سلامت شان را بیش از پیش تضمین نمایند.

 

گروه خونی O


یک پژوهشگر طب سنتی گفت:گروه های خونی O به دلیل کاهش اسید معده از مصرف شیر در وعده صبحانه خودداری کنند.

 

گروه خونی A


عباس لطفی پژوهشگر طب سنتی به افراد با گروه های خونی A اشاره کرد و گفت: مصرف گیاهات دارویی گل یاس، آویشن و چای سبز استرس افراد با گروه خونی A را کاهش می دهد.


وی بیان کرد: مصرف گیاه گل همیشه بهار به دلیل اینکه حاوی مولدی مانند اسید سالیسیک، فلانویید، کاروتنویید، کالاندولین و اسانس است، باعث آرامش این گروه خونی می شود.


این پژوهشگر طب سنتی با تاکید بر اینکه دم کرده آویشن، اسهال گروه خونی A را درمان می کند، افزود: مصرف این دم کرده باعث کاهش بیماری های همچون عفونت گوش، گرفتگی عضلات، مشکلات روحی و روانی، بی خوابی، نفخ، استفراغ، افزایش فشار خون و صرع می شود.

 

گروه خونی B


لطفی با اشاره به اینکه افراد با گروه های خونی B در معرض خطر ابتلا به بیماری های مانند تیرویید، دیابت و خود ایمنی هستند، اظهار داشت: افراد با گروه خونی B با مصرف چای سبز بیماری های خود را درمان کنند.


این پژوهشگر طب سنتی با اشاره به اینکه مصرف چای سبز از بروز سرطان جلوگیری می کند، تصریح کرد: آنتی اکسیدان موجود در این نوشیدنی باعث افزایش ویتامین و انرژی بدن می شود.

 

گروه خونی AB


وی با بیان اینکه گروه خونی AB افرادی درونگرا هستند، افزود: مصرف نوشیدنی نعناع، پونه و کمی چای سبز باعث افزایش بصیرت افراد با این گروه خونی می شود.


لطفی بیان کرد: مصرف دمنوش گزنه بیماری های دستگاه تنفسی، مجاری ادراری، لوزلمعده، نارسایی کبد و کلیه و کیسه صفرای افراد با گروه خونی AB را درمان می کند.

 

تگ ها