نویسنده: منصور واحد // دوشنبه ۰۵ تیر ۹۶ ساعت 11:15
تاثیر وزن والدین

رابطه وزن والدین و رشد فرزندان

شاید برای شما جالب و عجیب باشد که وزن والدین چه تاثیری بر روند رشد آن ها می گذارد و چه ارتباطی میان مهارت اجتماعی کودک و وزن والدین کودک وجود داشته باشد اما در یک تحقیق و پژوهش جدید که محققان موسسه ملی بهداشت کودکان و توسعه انسانی ایالات متحده انجام دادند مشخص شد که کودکانی که پدر و مادر چاق دارند مهارت اجتماعی ضعیف تری خواهند داشت.


ادوینا یونگ محقق بخش تحقیقات سلامت جمعیت داخلی موسسه گفت:

به طور خاص، چاقی مادران باعث تاخیر در دستیابی به مهارت های حرکتی می شود و چاقی پدران با تاخیر در دستیابی به مهارت های شخصی و اجتماعی در کودک همراه است که شامل مهارت های لازم برای برقراری ارتباط با دیگران می شود.


وقتی هر دو والدین چاق هستند، به این معنی است که زمان بیشتری برای حل مشکل تاخیر دستیابی به مهارت ها نیاز است.


یونگ توضیح داد:

ما از داده های مشاهده ای استفاده کردیم که به خودی خود نمی تواند یک رابطه علت و معلولی را اثبات کند.


محققان دریافتند که در مقایسه با کودکان مادران با وزن طبیعی، کودکان مادران چاق، ۶۷ درصد بیشتر احتمال دارد که در سن ۳ سالگی در آزمون مهارت های حرکتی (استفاده از دست ها و انگشتان) ناموفق باشند.


علاوه بر این، کودکان پدران چاق، حدود ۷۱ درصد بیشتر احتمال دارد که در سن ۳ سالگی، در آزمایش مهارت های فردی و اجتماعی، که می تواند نشان دهد آنها چگونه به خوبی با دیگران ارتباط برقرار می کنند، شکست بخورند.


کودکانی که  پدر و مادرشان، هر دو چاق هستند، تقریبا سه برابر بیشتر احتمال دارد که در سن ۳ سالگی، در آزمایش توانایی حل مسئله با شکست مواجه شوند.


منبع: مهر

 

تگ ها