فروشگاه اینترنتی دیجی زیبا

وارد شوید

ضوابط و مقررات

 

ضوابط و مقررات استفاده از خدمات دیجی زیبا

 

نکاتی چند در خصوص کاربری و استفاده بهینه از سایت دیجی زیبا

 

فعالیت کاربران در وب‏‌سایت دیجی زیبا از بدو ثبت نام تا استفاده از پروفایل شخصی، صفحات متنوع و متعدد، خدمات، محتویات سایت و ... به معنای پذیرش و تابعیت از ضوابط، مقررات و آیین نامه داخلی و نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات دیجی زیبا است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین دیجی زیبا از سوی کاربر است.

 

نکته: شرایط، ضوابط و مقررات جدید ناشی از قوانین کشوری که در سایت ثبت می گردد، جایگزین کلیه شرایط و قوانین قبلی شده و مورد قبول کاربر می باشد.

 

هرگونه سوءاستفاده از اين اطلاعات توسط اشخاص حقیقی و حقوقی و یا وب سایت به قصد کسب منافع تجاری پيگرد قانوني داشته و استفاده از تمام محتويات سايت دیجی زیبا برای سایت‌ها و وبلاگ‌های شخصی تنها به شرط ذکر منبع و آدرس سایت بدون قصد منافع تجاری مجاز می‌باشد.

 

قوانین عمومی

اصول اخلاقی و حرفه ای دیجی زیبا بر قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از تولید کننده و مصرف کننده منطبق است و کاربران گرامی نیز می بایست قوانین مربوط به کاربری را رعایت نمایند. بدیهی است هرگونه تغییر در مقررات، ضوابط، رویه ها و خدمات دیجی زیبا که به اقتضای تغییرات در قوانین کشور صورت گیرد در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود. بیاد داشته باشید استفاده دایمی شما از سایت به معنای اطلاع از ضوابط جاری و تغییرات آن بوده و به منزله پذیرش آن توسط شما می باشد.

 

مشتری یا کاربر

شخصی که اطلاعات کاربری خود را در فرم ثبت نام درج کرده و یک یا بیش از یکبار نسبت به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات دیجی زیبا اقدام نماید کاربر یا مشتری نامیده می شود.

 

ارتباطات الکترونیکی

استفاده کاربران از خدمات دیجی زیبا بصورت الکترونیکی است. فعالیت هایی نظیر ورود به سایت، ثبت سفارش اینترنتی، ارسال ایمیل و هر نوع ارتباط الکترونیکی دیگر که مطابق با اصول، ضوابط و مقررات دیجی زیبا باشد بمنزله توافق کاربر با ارتباط الکترونیکی و دریافت پاسخ  نامه و مکاتبات آتی از روش ارتباطات الکترونیکی (پست الکترونیکی، پیامک و سایر سرویس های الکترونیکی) می باشد.

 

هر نوع اطلاع رسانی در هر مقطع زمانی به اعضای وب سایت دیجی زیبا از طریق پنل کاربری، ایمیل یا پیامک صورت خواهد گرفت. در صورت عدم تمایل به دریافت اخبار، اقدام به لغو عضویت در بخش خبرنامه سایت ضروری است.

 

سامانه پیامکی 02188192019 تنها شماره‌ ارسال و دریافت پیامک دیجی زیباست. بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان و به نام دیجی زیبا، با هر شماره دیگری سوء استفاده از نام دیجی زیبا محسوب و قابل پیگرد قانونی است.

 

لطفاً در صورت دریافت پیامک مشکوک، موضوع را از روش های موجود در بخش "تماس با ما" دهید.

 

سیاست‏‌ های رعایت حریم شخصی

دیجی زیبا ضمن محافظت از اطلاعات خصوصی کاربران سایت، محافظت از حریم شخصی ایشان را وظیفه خود می داند. همچنین متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی کاربر دفاع نموده و برای دستیابی به این منظور بسترهای لازم و مورد نیاز امنیتی تحت وب برای استفاده کاربر از سایت را، توسعه دهد.

 

روز کاری

روز های شنبه تا پنج شنبه، بجز تعطیلات رسمی تقویمی و یا اعلامی از سوی مراجع ذیصلاح را شامل می شود.

 

پردازش و ثبت سفارش

• کلیه سفارش‏‌های ثبت شده، در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند.

• مشتریان می توانند سفارشات خود را تمام ساعات شبانه روز در سایت ثبت نمایند.

 

تحویل و پرداخت بهای کالا

کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح تکمیل نمایند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات مبهم، ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود. مشتریان می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند و یا چند آدرس در پنل خود ذخیره و در هنگام ثبت سفارش یکی از آنها را انتخاب نمایند.  

 

در صورت پیش پرداخت مبلغ سفارش، ارایه کارت شناسایی معتبر و امضای رسید مامور ارسال توسط تحویل گیرنده کالا الزامی است. 

 

همچنین، امکان پرداخت در محل برای سفارش‌های شهرستان وجود ندارد و لازم است پیش از ارسال، مبلغ اینگونه سفارش‌ها از طریق پرداخت کارت به کارت یا پرداخت اینترنتی تسویه شود.

 

خسارت در هنگام حمل و نقل

دیجی زیبا مصمم است تا کلیه سفارش‏‌ها در سلامت کامل و بدون آسیب به دست مشتریان خود در سراسر کشور برسد. با توجه به بسته بندی استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‌‏های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله (مندرج در سبد خرید و اعلام شده از طریق سرویس پیام کوتاه و یا ایمیل) به این معنی است که بروز هر گونه حادثه ای حین حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل بوده و دیجی زیبا تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.

 

آسیب‏‌های ناشی از حمل و نقل باید در عرض 24 ساعت کاری پس از تحویل سفارش به خدمات پس از فروش دیجی زیبا اطلاع داده شود و کالای آسیب دیده به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و کلیه متعلقات و فاکتور به خدمات پس از فروش دیجی زیبا ارسال شود.

 

برای اطلاعات بیشتر به صفحه "روش های بازگرداندن کالا" مراجعه کنید.

 

نقدها، نظرها، ارتباطات و سایر مطالب

سایت دیجی زیبا ممکن است دارای لینک‏‌هایی به سایت‌های دیگر باشد. این سایت‏‌ها زیر مجموعه و یا تحت کنترل دیجی زیبا نبوده و هیچ مسوولیتی در قبال محتویات این سایت‏‌ها و لینک های موجود متوجه دیجی زیبا نیست.

 

دیجی زیبا این لینک‏‌ها را برای سهولت دسترسی شما در سایت قرار داده و وجود هر یک از این لینک‏‌ها به معنی تائید یا هر نوع ارتباط ما با صاحبان و اداره کنندگان آنها نیست. سایت‏‌هایى که در آگهی‏‌ها یا صفحات سایت دیجی زیبا لینک می‏‌شوند توسط افرادی خارج از دیجی زیبا اداره می شوند؛ بنابراین دیجی زیبا نمی‌‏تواند در مورد آنها ضمانتى داشته باشد. لذا مسئولیت هر گونه خسارت و آسیب احتمالی وارده را از طرﻳﻖ وﻳﺮوس یا فایل‏‌های مخرب دیگر که می‌تواند ناشی از درﻳﺎفت و استفاده از داده‌‏ها و فایل‏‌های متعلق به سایت‏‌های لینک شده در سایت دیجی زیبا باشد، بر عهده خود کاربر می باشد.

 

در صورتی که کاربر بخواهد در سایت دیجی زیبا نظر، یادداشت و پیشنهادی ثبت نماید باید به نکات زیر توجه کند. بدیهی است که اگر این قوانین در نظرات کاربری رعایت نشود، نظر وی تایید نشده و در نتیجه در سایت به نمایش در نخواهد آمد.

 

با این حال، دیجی زیبا هیچگونه مسئولیتی در قبال صحت و سقم نظرات منتشر شده در این قسمت را ندارد. نمایش نظرات کاربران در سایت به هیچ وجه به معنی تایید فنی دیجی زیبا درباره محتویات نظر نیست. لذا از کاربران محترم تقاضا می‌شود نظرات را اصل و مبنای بررسی و انتخاب و تصمیم گیری خود قرار ندهند.

 

1- نقد کاربران باید شامل نقاط قوت و ضعف محصول در استفاده عملی و تجربه شخصی باشد.

 

2- حداقل 800 کاراکتر مطلوب در نقد کاربران باید وجود داشته باشد.

 

مواردی که شامل تعریف کاراکتر مطلوب نمی‌شوند:

• قرار دادن فضای خالی (Space) بیش از حد معمول

• کشیدن حروف یا کلمات با استفاده از صفحه کلید

• استفاده مکرر از یک حرف یا کلمه

• بیان مطلب تکراری با نگارش متفاوت

 

لازم به ذکر است که رعایت استاندارد تعداد کاراکتر مطلوب برای نقد مناسب ضروری است، لذا کاربرانی که نمی‌توانند تعداد کاراکتر مطلوب نقدشان را به 800 برسانند، باید در قسمت نظرات متن خود را ثبت کنند، در غیر اینصورت امکان تایید نقد کمتر از 800 کاراکتر مطلوب در قسمت نقد کاربران وجود نخواهد داشت.

3- برای ارسال نقد، لازم است تا حد ممکن از مبالغه و بزرگنمایی مزایا یا معایب محصول خودداری کنید. در غیر اینصورت نقد مورد نظر تایید نخواهد شد.

4- نقد مناسب، نقدی است که فقط معایب یا فقط مزایا را در نظر نگیرد. بلکه به طور واقع بینانه معایب و مزایای هر محصول را در کنار هم بررسی کند.

5- با توجه به تفاوت در سطح محصولات مختلف و تفاوت عمده در قیمت‌های آنها، لازم است نقد و بررسی هر محصول با توجه به قیمت آن صورت گیرد نه به صورت مطلق.

6- جهت احترام به وقت بازدیدکنندگان سایت و نقدها، لازم است مطالب غیر ضروری در نقد خود را حذف کرده و تا حد ممکن تنها مطالب ضروری و مفید را در نقدتان لحاظ کنید.

7- با توجه به ساختار بخش نظرات، از پرسیدن سوال یا درخواست راهنمایی در این بخش جدا خودداری نمایید. 

8- تنها نظراتی که با حروف و زبان فارسی نوشته شده باشند، امکان نمایش در سایت را دارند، لذا از نوشتن با حروف انگلیسی یا به زبان انگلیسی خودداری نمایید.

9- کاربران ارسال کننده نظر موظف به استفاده از ادبیات محترمانه و عدم توهین به دیگر کاربران هستند، بدیهی است هرگونه توهین به فرد یا افرادی، باعث عدم تایید نظر کاربر می‌شود.

10- قسمت نظرات سایت، با تالارهای گفتگو (فروم) متفاوت است، لذا برای حفظ ساختار، مباحثی که خارج از چهارچوب این قسمت است و حالت بحث و گفتگو دارند، تایید نخواهند شد.

11- تمام کاربران حق دارند نظرات خود را با رعایت قوانین، در سایت منتشر کنند، لذا حتی اگر نظری را به دور از واقعیت، جانب دارانه یا اشتباه یافتید، نباید نظر دهنده را مخاطب قرار دهید یا از وی انتقاد نمایید. هر کاربر تنها می‌تواند نظر خود را عنوان کند و قضاوت را به خوانندگان واگذار نماید.

12- از بزرگنمایی یا اغراق درباره نقاط قوت یا نقاط ضعف محصول در نظرات خود خودداری کنید. بدیهی است تا حد ممکن هرگونه نظر مبالغه آمیز یا به دور از واقعیت تایید نخواهد شد.

13- نام کاربری ارسال کنندگان نظر باید شامل نام و نام خانوادگی فرد با حروف فارسی باشد؛ لذا نظراتی که با نام کاربری غیر مجاز ارسال شده باشند، هرچند ناقض دیگر قوانین ذکر شده نباشند، تایید نخواهند شد.

14- با توجه به مسئولیت سایت در قبال لینک‌های موجود در آن؛ کاربران نباید لینک سایت‌های دیگر را در نظرات خود ثبت نمایند. کاربران دقت داشته باشند تا جای ممکن از هرگونه لینک دادن (فرستادن) کاربران به سایت‌های دیگر خودداری نمایند.

15- تنها نظراتی که مرتبط با محصول مورد نظر باشند، تایید خواهند شد، لذا از مطرح کردن بحث‌های متفرقه و غیر مرتبط با محصول خودداری نمایید.

16- کاربران می‌توانند نقد خود به هر بخش دیجی زیبا را در قسمت مربوطه اعلام نمایند، لذا از نوشتن نقد خود درباره سایت در قسمت نظرات خودداری نمایید.

17- توجه داشته باشید مسائلی را که از آن اطمینان ندارید یا نسبت به آن شک دارید، به هیچ وجه در نظرات ثبت نکنید. همچنین از طرح شایعات یا اطلاعات غیر مطمئن درباره محصولات جدا خودداری نمایند.

18- ثبت اطلاعات ارتباطی شخصی، از جمله شماره تلفن یا آدرس ایمیل در قسمت نظرات ممنوع است، لذا از ثبت اینگونه اطلاعات ارتباطی در نظرات خود خودداری نمایید.

19- مطالبی را ثبت نمایید که برای بازدیدکنندگان سایت مفید واقع شود و از بیان هرگونه مطالب شخصی، غیر مرتبط یا غیر ضروری در این بخش خودداری نمایید.

20- نظرات خود را به صورت نگارشی و نه گفتاری ثبت نمایید و از کوتاه کردن کلمات یا استفاده از ادبیات محاوره ای تا جای ممکن در ثبت نظرات خودداری کنید. استفاده از ادبیات نوشتاری که قابلیت نمایش در سایت را داشته باشد، لازمه تایید نظرات کاربران است.

21- دیجی زیبا، ویرایش نگارشی نظرات کاربران را حق خود می‌داند اما سایر ویرایش‌هایی که برای رعایت قوانین ذکر شده انجام می‌شود، قبل از ثبت نظر، به اجازه کاربر نیاز خواهد داشت.

 

محتوا

دیجی زیبا به منظور تولید محتوا از منابع و مراجع اصیل و نیز شرکت‏‌های سازنده محصولات استفاده می‏‌کند. لازم به ذکر است دیجی زیبا تضمین نمی‏‌کند که توصیفات محصول و یا دیگر مطالب مندرج در سایت عاری از خطا باشد. اگر محصول ارائه شده توسط دیجی زیبا دارای هر گونه مغایرت با اطلاعات درج شده در سایت است تنها راه حل، استرداد کالا قبل از استفاده و در شرایط اولیه است.

وب ‏‌سایت دیجی زیبا هیچ گونه مسئولیتی را در رابطه با حذف شدن صفحه‏‌های سایت خود و یا لینک‏‌های مرده نمی‌‏پذیرد. سروﻳس‌‏های سایت آن‏گونه که هست ارائه می‏‌شود و سایت دیجی زیبا تحت هیچ شرایطی مسئولیت تاخیر یا عدم کارکرد سایت را که می‌تواند ناشى از عوامل طبیعى، نیروى انسانی، مشکلات اینترنتى، خرابی تجهیزات کامپیوترى، مخابراتى و غیره باشد بر عهده ندارد.

 

نمایندگی و شعبه

دیجی زیبا در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش تحت هر عنوان و یا خدمات پس از فروش ندارد و کلیه سرویس‌‏ها، تراکنش‏‌های مالی و خدمات قابل ارائه از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به روابط عمومی دیجی زیبا اطلاع دهید.

 

قوه قهریه

تمامی شرایط و قوانین مندرج، فقط در شرایط عادی لازم الاجراست و در صورت بروز هریک از موارد قوه قهریه، دیجی زیبا هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت.